Навивка пружини

Навивка пружины

Навивка пружини - один з видів брошюровки великої кількості сторінок поліграфічних виробів. За допомогою навивки з'єднують календарі, річні звіти, блокноти та ін. Технологія передбачає не тільки пробивання сторінок, але і більш щільних обкладинок.

Що передбачає процес навивки на пружину?

Навивка пружини не відрізняється особливою складністю в технологічному процесі. Основна суть складається з декількох етапів послідовних один до одного. Спочатку всі листи повинні бути надруковані і підготовлені належним чином. Після цього їх складають разом і прикладають до них додаткові обкладинку і підкладку. Спеціальне машинне обладнання спритним рухом проробляє отвори в листах і обкладинці. Пружини легко входять в отвори, після чого міцно і надійно затискаються між собою.

Матеріал для пружин може складатися з:

  • Пластику (більш гнучкі та зручні, але менш надійні)
  • Металу (мають підвищену міцність)

Розмір навивки може варіюватися, так як безпосередньо залежить від типу використовуваного в друкарні обладнання.

Де найчастіше використовується навивка пружин?

Навивка пружин використовується для виробів, яким необхідно забезпечити швидкий доступ до будь-якої зі сторінок.

  1. Календарі. Найпоширеніший вид поліграфічних продуктів, в яких використовується навівка пружини. Дуже добре підходить для щоденного використання.
  2. Блокноти. Навивка пружини на блокнотах забезпечує зручний і швидкий доступ до будь-якої обраної сторінки.

Друкарня повного циклу «ІНТЕРТЕХНОДРУК» виділяє такі основні переваги навивки на пружину: швидкість виготовлення, міцність скріплення аркушів, зручність в повсякденному використанні, бюджетну вартість виготовлення.