Ріцовка


Перш ніж заглибитися в тонкощі процесу ріцовки, необхідно розуміти його основну відмінність від бігування. Якщо останній відбувається за рахунок вдавлення матеріалу спеціальним обладнанням в виріб, то ріцовка передбачає часткове прорізання поверхні для подальшого згину.

Ріцовка - це процес нанесення кінцем леза ножа невеликої неглибокої подряпини з метою поставити майбутній напрямок фальца при склеюванні вироба. Дана операція може припускати надріз до половини всієї товщини матеріалу.

Ріжуча ділянка ріцовочних ножів - це гостра заточка з прямолінійними фасками.

Ріцовка

Ріцовка картону на промисловому обладнанні

Якщо ви працюєте із щільним картоном, використання бігування не так бажано, оскільки лінія згину буде виходити неакуратною. В такому випадку технологія ріцовки(нанесення невеликого надрізу) відмінно підходить для товщини матеріалу більше 1 мм.

Надріз може здійснюватися на 1/2 або 2/3 всієї області картону, що дозволяє одному шару виробу залишатися повністю цілим. Ріцовку на картоні виконують за допомогою спеціальних штамів, за аналогією штамів для бігування. Тому в процесі роботи ви можете замінити один метод іншим, але це в невеликому ступені вплине на ціну кінцевої роботи.

Де може застосовуватися технологія ріцовки?

Актуальну технологію ріцовки застосовують у виробництві багатьох видів поліграфічної продукції.

В першу чергу це:

  • Розробка POS-матеріалів (воблерів, вивісок, табличок)
  • Промо-рекламної продукції (візиток, флаєрів, календарів, наклейок, листівок)
  • Конвертів і папок
  • Головоломок, настільних ігор, упаковок
  • Етикеток, ярликів і бірок

Також ріцовку успішно застосовують при виробництві розривних стрічок для легкого розтину упаковок.