Брошюровка / Скріплення


Брошюровка.Скріплення

Термін «брошюровка» - означає підбір і скріплення окремих листів в єдине видання за рахунок різних методів з'єднання. Правильний вибір типу скріплення залежить від ряду факторів: формату виробів, кількості сторінок, щільності і товщини паперу, терміну експлуатації, цільової аудиторії і тд.

Брошурування необхідно для створення додаткової міцності і захисту матеріалу від механічних пошкоджень. Технічно правильно виконане брошюрування здатне надавати продукції привабливий зовнішній вигляд і робити її зручною при подальшому використанні.

Які послуги з брошурування ви знайдете в друкарні «ІНТЕРТЕХНОДРУК»

Основні види брошурування, які може вам запропонувати наша друкарня:

  • пружинне з'єднання
  • зшиття на скріпку або скобу
  • клейове з'єднання
  • пластикова скоба
  • ниткошвейне скріплення
  • кріплення листів на кільцях

Для розуміння технології і правильного вибору методу, необхідно розглянути характеристики кожного з перерахованих вище видів.

Пружинне з'єднання

Брошування на пружину часто застосовується в об'ємних виданнях. Перевага використання пружини в товстих зошитах і блокнотах у відсутності необхідності згинати листи. Ви можете згинати блок невизначену кількість разів, і при цьому аркуші не будуть затирається або заламувати.

Шиття на скріпку або скобу

Брошування на скобу - один з найпоширеніших, зручних і малобюджетних способів скріплення. Надійність і міцність дозволяє використовувати його при друці продукції середнього сегмента, націленої на масовість.

Шиття на скобу вибирають при виготовленні невеликих за розмірами варіантів рекламних флаєрів, буклетів, а також учнівських зошитів.

Клейове з'єднання

Клейова брошюровка - більш професійний тип, який передбачає наявність спеціального обладнання. Листи з'єднуються між собою за допомогою клею і формування плоского корінця. Найчастіше клейове скріплення знаходить своє застосування у видавничому друці (при виготовленні книг, каталогів, журналів).

Пластикова скоба

Брошюровка поліграфічної продукції пластикової гребінкою передбачає наявність пластикових кілець, з'єднаних воедино.

Перевагою виступає можливість додати або прибрати кілька сторінок, так як кільця легко відкриваються і закриваються. А от не істотним недоліком може бути неможливість розкривати виріб на 360 градусів.

Ниткошвейне скріплення

Ниткошвейна брошюровка самий міцний і надійний з усіх перерахованих вище варіантів. Він відмінно підходить для книжкової продукції і будь-яких видань, які використовуються багаторазово.

Даний варіант не підходить для дрібних тиражів, тому що для нього потрібна наявність якісного спеціалізованого обладнання.

Кріплення листів на кільцях

Кріплення листів на кільцях найчастіше вибирають для скріплення календарів, блокнотів, довідників і тд. Металеві кільця міцно з'єднують основну обкладинку і листи, формуючи в кінцевому підсумку плоску зошит. Плюсом можна виділити зручність використання і можливість розкривати виріб на 360 градусів без пошкодження аркушів.